Gezelim Bilelim

Keifi (Çay-Nargile) Ankara – Next Level

keifi ankara

Yorgunluk çayınızı neli alırdınız?
Ankara Next Level ile birlikte yepyeni bir gurme çay mekanı kazandı. Gelin Keifi’nin envai çeşit çay menüsünü beraber inceleyelim.


Ankara’ya Go Mongo (moğol restoranı) gibi bir çok yeni tad getiren Next Level AVM’nin eşsiz terasında, harika bir Ankara manzarası eşliğinde, 1001 çeşit çay zevkini tatmak için Keifi tam size göre.

Mekan Eskişehir Yolu’nda Armada’nın hemen karşı tarafında yer alıyor, oldukça lüks mağazalar ve enfes bir terasa sahip. Terasta Keifi gibi bir çok lüks cafeyi de bulmanız mümkün.

Keifi’ye dönecek olursak, bu konsepti ilk önce İstanbul Karaköy’de DEM adlı mekanda görmüştüm, orda da birçok çeşit çay vardı, ve böyle bir konsept Ankara’ya ilk kez geldi.
Bilenler bilirler, kralların çayı olarak bilinen Ronnefeldt bir Alman çayı. Ankara’da sayılı yerde satılmakta, fakat en çok çeşit Keifi’de bulunuyor.

Sunumlar özel Ronnefeldt bardaklarında ve çaydanlığında yapılmakta. Çayınız geldikten sonra 5 dakika demlemesini beklemeniz yeterli.
Özellikle tatlıları ve yemekleri de son derece lezzetli. Tatlılardan çilekli ekleri mutlaka denemenizi tavsiye ederim, resmini aşağıda göreceğiniz üzere oldukça lezzetli.

keifi cafe

Mekan oldukça modern döşenmiş, yerden tavana kadar olan büyük ve uzun camlar ile ferah bir ortam sunuyor sizlere. Özellikle yaz aylarında camların da açılması ile beraber çokca ziyaret edilebilecek bir mekan olacağı kesin.

Fiyatlar üst düzey bir cafedekinden farksız, zaten bu tarz mekanlarda fiyatlar aşağı yukarı aynı oluyor, önemli olan göreceğiniz muameleden, hizmetten ve en önemlisi lezzetlerden memnun kalmak.

Önerilerime gelecek olursak, vanilyalı ve hindistan cevizli çayları özellikle tavsiye ediyorum.

Şimdi sizleri mekanın fotoğrafları ile baş başa bırakıyorum.

{gallery}galeri-keifi{/gallery}

Puanlama

Ambiyans    : yildizyildizyildizyildizyildiz

Yeme-İçme : yildizyildizyildizyildizyokyildiz

Servis         : yildizyildizyildizyildizyildiz

Konum        : yildizyildizyildizyildizyokyildiz

Adres

Kızılırmak Mah. Dumlupınar Bulvarı No:3 / C1
06520 Söğütözü ANKARA

Tel: 0312 444 47 19

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir