Gezelim Bilelim

Cafe Brown Bistro – Ankara


cafebrown

 

Ankara’nın yeni ve hareketli gözdesi Çukurambar’ın Alaturka menüsüyle göze çarpan cafesi Brown Cafe Bistro…

 


 


Mekana girdiğimde çok fazla etkilendiğimi malesef söyleyemeyeceğim. Evet mekan için oldukça para harcanmış ışıl ışıl güzel bir konsept yaratılmış ama hani olurda kaliteli gözükür ama kaliteli olmadığını hissedersiniz ya, ben onu Cafe Brown’da hissettim.

Bir mekana tekrar tekrar gitmek için yemekleri, hizmeti yanısıra konsept ve kalite çok önemli. Çukurambar’daki diğer rakipleri arasında çok silik kalmış Cafe Brown…

Cadde’ye bakan camın önüne dizilmiş masalar bir kere günün büyük bölümünde güneş alıyor bundan dolayı her daim perdeler inik olmak durumunda kalıyor. Caddenin hareketliliğini izleyemedikten ve yanıbaşınızda bir perde olduktan sonra mekandan keyif alma şansınız azalıyor.

Özellikle şehir fırsatından aldıkları kuponlarla giden arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla, rezervasyonda çok büyük zorluk çıkarıyorlar, boş masalar olduğu halde dolu olduklar gerekçesiyle rezervasyon yapmıyorlarmış.

cafe brown

 

Buradaki amaç, ya yığılmayı engelleyip kendi daimi müşterilerine yer açmak, yada belli sayıda fırsat kullanıcısını günlere yayıp, her daim cafeyi dolu göstermek. Kanımca ikinci seçeneğin olma olasılığı daha yüksek.

Menülerine gelecek olursak, geniş sayılabilecek bir menüleri ve nispeten uygun fiyatları olduğunu söyleyebilirim. Sol tarafta görebileceğiniz hızlı kahvaltı seçeneğini denedim, kahvaltısından hiç memnun kalmadım. Bir kahvaltıda beyaz ve kaşar peynir olmaz mı? Demekki ben yanlış biliyormuşum olmazmış, Cafe Brown daha iyi biliyordur eminim ki.

Herneyse…

 

Hızlı kahvaltı seçeneği dışında, cumartesi günleri açık büfe kahvaltı, pazar günleri brunch ve diğer günlerde Van kahvaltısı menüde yer almakta. Osmanlı testi kebabı, ördek kebabı göze çarpan alaturka lezzetler arasında. Fakat şahsen testi kebabı yiyeceksem veyahut başka bir kebap yiyeceksem gider yerinde, yani kebapçılarda yerim. Her yiyeceğin ustası farklıdır, soğukçu ,sıcakçı vs. Bu tip dünya mutfaklarının sergilendiği cafe-restaurantlarda çok çeşitli menüler olduğu için, kendi lezzetlerimizin hakkının verilemediğini düşünmekteyim. Demem o ki, hamburger, hamburgercide, kebap, kebapçıda yenmeli…  Diğer bir taraftan bir mekana gittiğimde, hiçbir konuda beni etkileyemiyorsa, en azından kendine özgü spesiyalleri ile beni etkilemesi gerekiyor, Cafe Brown’a özgü herhangi bir spesiyal göremedim…

Başta da belirttiğim gibi, mekan bana lüks olmaya çalışan ama soğuk bir mekan gibi geldi. Servis konusuna gelecek olursam servis gerçekten çok iyiydi. Garson arkadaşlar çok büyük özveriyle ve hızlı çalışıyorlardı ve yeterli sayıdalardı.

Tekrar söylemek istiyorum ki, Çukurambar’daki diğer rakipleri arasında çok fazla şansı olduğunu düşünümüyorum çünkü bu işi çok daha iyi yapan zincir cafe-restaurantlar mevcut.

Bana da soracak olursanız, bidaha gideceğimi söylemem zor, hele hele Ankara gibi büyük bir şehirde bukadar çok seçeneğim varken, zor…


 

Puanlama

Ambiyans   : yildizyildizyildizyokyildizyokyildiz

Yeme          : yildizyildizyildizyokyildizyokyildiz

İçme           : yildizyildizyildizyokyildizyokyildiz

Servis         : yildizyildizyildizyildizyildiz

Konum        : yildizyildizyildizyildizyildiz

{gallery}galeri-brown{/gallery}

 

Adres:

 

Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1436. Sok. 3/B, Çukurambar

 

Telefon: 0312 285 52 53

 

cafebrown

 


Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir