Gezelim Bilelim

Kumsal Balık – Ankara

Kumsal Balık Restaurant

Denizi olmayan Ankara’da en taze balıkları nerede yerim diyorsanız, sizi Kumsal Lokantası’na davet ediyorum.Ankara’nın en iyi 4. balık lokantası seçilen Kumsal Balık Lokantası’nı inceliyoruz.

Zamanının en kaliteli, ünlü balık lokantalarından Körfez lokantası kapandıktan sonra orada çalışan 9 garsonun emeğiyle açıldı Kumsal Lokantası. Evet burada patronlar hizmet ediyor. Tam bir balık tutkunu olmamdan ötürü her mevsim Amasra’ya balık yeme turları düzenlerim. Yediğim balığın taze olması ve düzgün pişirilmesi benim için çok önemlidir. Amasra’da yediğim taze balıkların tadını Kumsal Restaurant bana fazlasıyla sundu. Kumsal’da bayat balık bulmanız imkansız, her daim taze ürünler sunuluyor müşterilerine.

IMG-20111226-00354

Oldukça geniş bir balık menüleri var.Meze olarak, muhteşem beyaz peynirleri, idda ediyorum Ankara’da yediğim en lezzetli kalamarı, porsiyonu küçük olsa da lezetli güveçte karidesi ve tabiki yanında salatası iyi seçimler olacaktır.

Ana yemek olarak özellikle güveçte deniz levreği muhteşem ve sonuna kadar tavsiye edebileceğim bir lezzet. Mezgit sevenler için ana yemek olarak mezgiti de kesinlikle tavsiye ederim. Daha sağlıklı bir seçim olarak çinekop ızgara, tamamen yağsız ızgarada yapılmış ve balıklar taze olduğu için en ufak bir yağlamaya gerek duymadan hazırlanmış olarak sunuluyor. Ana yemekler marul, roka ve pancar ile servis ediliyor.

bIMG-20111226-00353

Atmosfer olarak çok etkileyici olduğunu söyleyemem. 2 kattan oluşuyor, 1. kat’ın biraz daha soğuk bir havası var. 2. kat ise tam bir balık lokantası havası veriyor insana. Ayrıca sigara içmeye müsait geniş bir terası da mevcut. Atmosferi etkileyici değil dediysem, lüks adı altında dekorasyona çokça para harcayıp yemeklere gelince birden cimrileşip 1 hafta boyunca bana mide ağrısı çektiren en ünlü caddelerdeki mekanlara gitmektense her halukarda Kumsal’a gitmeyi tercih ederim. Ayrıca müthiş hızlı bir servisi var. Ne kadar kalabalık olursa olsun, hiçbir balık lokantasında bukadar hızlı bir servis görmemiştim daha önce.

aIMG-20111224-00339

Müşteri potansiyeline baktığımızda, belli bir kesim söyleyemem. Gencinden yaşlısına her kesime hitap ediyor ve kesinlikle kaliteli bir kalabalığa hizmet veriyor. Ailenizle, kız arkadaşınızla rahatlıkla gelip gönül rahatlığıyla lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Fiyatlara gelecek olursak, alkollü bir tercihiniz olacaksa kişi başı 50TL’yi gözden çıkarmalısınız. Fiks menü oldum olası hiç sevememişimdir bu yüzden size tavsiyem fiks menüye girmeyip yediğiniz kadar ödemenizdir. Alkolsüz tercihlerinizde 30TL civarında bir mebla çıkacaktır.

Uyarmam gereken en önemli konulardan biri ise, gitmeden önce kesinlikle rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir, yoksa hafta içi bile olsa yer bulma şansınız çok zor. Rezervasyonunuzu üst katta yaptırmanızı öneririm, bana daha sıcak geliyor.

Puanlama

Ambiyans    : yildizyildizyildizyokyildizyokyildiz

Yeme-İçme : yildizyildizyildizyildizyildiz

Servis         : yildizyildizyildizyildizyildiz

Konum        : yildizyildizyildizyokyildizyokyildiz

Adres

Nenehatun Cad No 97, Çankaya

Telefon: 0312 434 53 61

 

 

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir