Gezelim Bilelim

Avrupa Rüyası Britanya Turu | İngiltere, İrlanda, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda

AVRUPA RÜYASI BRİTANYA TURU | İNGİLTERE, İRLANDA, İSKOÇYA, GALLER, KUZEY İRLANDA

****

Tek seferde İngiltere, İrlanda, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’yı gezmek ister misiniz? Britanya turu düşünenler burada mı? Britanya’da nerelere gitmeli? Britanya turu ile gidilecek ülkeler hangileri? Hangi Britanya turunu tercih etmeli? sorularının cevabını veriyoruz. Yaz tatilinde otellerde yatıp plajları tercih etmek yerine siz Britanya turu ile tarihi ve sanatı keşfetmek istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Britanya Turu Tüm Ekstra Turlar Dahil

Rotası bakımında Türkiye’deki Britanya ve İngiltere turları içerisinde, en kapsamlı ve özgün rotaya sahip Avrupa Rüyası. İngiltere, İrlanda, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ülkelerini tek seferde geziyorsunuz. Avrupa Rüyası’nın Britanya turunun en güzel özelliği ise tüm ekstra turlar ücrete dahil! Hepsinden önemlisi 10 günde 5 ülke 15 şehir gezmenin keyfini sonuna kadar sürebiliyorsunuz! Ve Avrupa Rüyası size ekstra turları da hediye ediyor! Peki, ekstra nereleri ücretsiz görüyorum?

Avrupa Rüyası Britanya Turu Hediye Ekstra Turlar

Manchester turu

İngiltere’de Lancashire bölgesinin ticari ve kültürel başkenti olan Manchester, sanat, basın ve yüksek öğrenimiyle meşhur. Zarif St. Anne Meydanı mağazaları, King Street ve Kraliyet Borsası ve Bolton Arcade, büyük kapalı pazar salonları ile ünlü.

Chester

İngiltere’nin Kuzey Batı bölgesinde törensel Cheshire kontluğunun merkezi Chester, İngiltere’nin en çok fotoğraflanan saatine ev sahipliği yapıyor. Eşsiz İngiliz mimarisiyle keşfedilmesi gereken şehirlerden.

The Kelpies Heykelleri Gezisi

Kelpies heykelleri Edinburgh ile Glasgow arasında, Falkirk denen bölgede kalıyor. Yaklasık 30 metre boyunda, tamamıyla metalden yapılmış at başı heykelleri. İskoçya’nın sayesinde yükselen ve endüstriye geçişte kullanılan tarihi mirasının atlar olması sebebiyle at heykelleri seçilmiştir. Kelpie İskoç mitolojisinde geçen bir tür su kenarında yaşayan periymiş, ama 10 at gücündeymiş. Heykeller farklı ışık sanatı ve projeksiyon performanslarına da ev sahipliği yapıyor.

Ayr Sahil Kasabası

Ayr, Güneybatı İskoçya’da, Ayrshire’da bir kasaba olup İskoçya’nın en büyük cazibe merkezidir. Robert Burns’ün doğum yeri olan yakındaki Alloway köyüdür.

Kuzey İrlanda, Devler Kaldırımı

Kuzey İrlanda’da bulunan Giant’s Causeway yani Devler Kaldırımı, yeryüzündeki ilginç jeolojik oluşumlar arasında. Devler Geçidi, 1693 yılında keşfedilmiş olup 1740 yılında tüm dünyaya duyurulmuş. 1980’li yıllarda UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine kabul edilen Devler Kaldırımı 40.000’e yakın sütun ve irili ufaklı mağaralardan oluşuyor.

İngiltere Roma Hamamları, Bath Kasabası

İngiltere’nin güney batısında konumlanan Bath, şehrin ortasından geçen sakin nehri, inci gibi dizilmiş, yaşanmışlıklarını gözler önüne seren tarihi binaları, yemyeşil doğası, tertemiz ve düzenli sokakları, her köşe başında müzik yapan mutlu insanları ile İngiltere’nin kuşkusuz en huzurlu şehirlerinden biri. Bath aynı zamanda Roma hamamlarına ev sahipliği yapıyor.

Stonehenge

Stonehenge, Neolitik taş devri ile Bronz çağı arasında en az 5 kademede oluşan bir anıttır. Bu yapı, astronomi, astroloji, geometri, meteoroloji ve paganizmle ilişkilendirilmektedir.

Britanya Turu Rotası Gidilecek Ülkeler ve Şehirler

Düzenlediği turlar ile katılımcılarına tek seferde tüm destinasyonları gezdirme amacı taşıyan Avrupa Rüyası’nın Britanya turunda nereleri görüyorsunuz? Britanya Rüyası tur ücretine neler dahil? Britanya Rüyası ile gidilecek ülkeler ve şehirler hangileri?

İngiliz kültürüne hâkim, İngiltere’de yaşayan yerel rehber eşliğinde seyahat imkânı sunan Britanya Rüyası, 10 gün boyunca 5 ülke ve 15 şehri, 9 gece konaklamalı. Her gece konaklamanın yanı sıra Kuzey Denizi ve İrlanda Denizi’nde iki de gemi yolculuğunun bulunduğu rotada, Shakespeare, Harry Potter, Doctor Who ve Sherlock Holmes’ün büyülü coğrafyasını 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeden gönlünüzce gezebilme imkanı tanıyor. En popüler şehirlerin merkezlerindeki 4 yıldızlı otellerde, 2 kişilik odalarda ve single farkı ödemeden konaklama ayrıcalığı da sizi bekliyor. Unutmadan söylemekte fayda var; Kuzey ve İrlanda Denizi’nde gemi yolculuğu yapacak ve Atlantik Okyanusu kıyılarını keşfedeceksiniz.

 

Britanya Turu ile gezeceğiniz yerler: İngiltere (Londra, Birmingham, Liverpool, Manchester, York, New Castle, Stratford-upon-Avon, Oxford), İskoçya (Edinburgh, Glasgow), Kuzey İrlanda (Belfast), İrlanda (Dublin) ve Galler’i (Cardiff).

 

Bu yerlerin haricinde Avrupa Rüyası sizlere 300 Euro değerinde ekstra tur hediye ediyor. Bu ekstra turlarla da ücret ödemeden Bath, Chester, Ayr Sahil Kasabası, The Kelpies Heykelleri, Devler Kaldırımı ve Stonehenge’i keşfedebiliyorsunuz.

 

Britanya Rüyası ile bu saydığımız yerleri gezerken Londra’da 2 gece, Glasgow’da 2 gece, Dublin, Belfast, Birmingham, Liverpool ve Cardiff’te birer gece konaklama yapıyorsunuz. Konakladığınız oteller ise şehrin tam merkezinde akşam çık, sokağın şenliğine karış kıvamında!

Peki, hangi tarihler mi mevcut?

§  4 – 13 Temmuz 2019

§  9 – 18 Ağustos 2019

Britanya Rüyası Turunun Fiyatı Nedir?

10 gün boyunca 5 ülke 15 şehir göreceğiniz 9 gece konaklamalı British Airways uçuşu ile gerçekleşen bu Britanya turunun ücreti ise 1895€’dur. Tura kayıt olmanız için ilk ödemeniz gereken ücret 245 € olup geriye kalan ücreti taksitler halinde de ödeyebiliyorsunuz. Ayrıca kredi kartıyla ödeme seçenekleri bulunuyor.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

§  İstanbul-Londra, Londra-İstanbul British Airways uçuşu gidiş-dönüş uçak bileti

§  Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk

§  Cairnryan Belfast, Fisguard-Rosslare arası gemi yolculukları

§  9 gece konaklama

§  Mesleki Sorumluluk Sigortası

§  Tüm ekstra turlar

§  Profesyonel rehberlik hizmeti

§  Konaklama kahvaltıları

§  Şehir vergileri

§  Bagaj Hakkı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

§  Müze-ören yerleri ücretleri

§  Schengen vize ücreti: 160 Euro

§  Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları

§  Seyahat Güvence Paketi

§  Yurtdışı çıkış harcı

Britanya Turu 10 gün boyunca 5 ülke 15 şehir!

British Airways’in İstanbul – Londra gidiş-dönüş uçuşuyla gerçekleşen Britanya Rüyası ile sen de Birleşik Krallık’ı gezme hayallerini gerçekleştirebilirsin. Britanya turuna çıkmayı düşünenler şimdiden çantalarınızı hazırlamaya başlayın. Hayallerinizi ertelemeyin ve her sabah başka şehirde uyanmanın keyfini çıkartın!

 

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin