Gezelim Bilelim

Mykonos Gezilecek Yerler Rehberi

mikonos sahil

Mikanos, dünya’nın en güzel adası olarak seçildi… Mikanos’ta gece hayatı sabahlara kadar sürüyor, hatta gündüzleri sahillerde beach partiler dahi yapılıyor.

Mikanos’te bir liman yok, gemiler açığa demirliyor ve botlar ile gemilerden adalara ulaşım sağlanıyor, bunun sebebi de denizin yükseklğinin her yerde ayni seviyede olmaması ve büyük gemilerin yanaşması sırasında yaşanabilecek tehlikeleri önlemek.

sahil 2 mikonos

Mikanos dapdar sokakları, bembeyaz evleri, balkonlardan sarkan begonvilleri ile Yunan Ada’larının en gözde yeri.

Mikanos’un meşhur dapdar sokakları sizlere alışveriş konusunda bir çok seçenek sunuyor ki ünlü tasarım markalarını da burada bulabiliyorsunuz
Mikanos’ta sizleri sabaha kadar süren gece hayatı bekliyor. Gittiğiniz her bar kalabalık olacak ve Mİkanos’un sokakları sabahın ilk ışıklarında dahi kalabalık.
Ayrıca Mikanos’un sahillerinde de beach partileri sizleri gece hayatına hazırlıyor.

Mikanos diğer Yunan Adaları’na göre biraz daha pahalı; fakat eğer ki deniz, kum, güneş, alışveriş ve eğlence istiyorsanız tüm bunları bulabileceğiniz bir adres burası.
Mikanos’a indikten sonra ilk olarak adanın çarşısını komple gezmenizi tavsiye ediyorum. Müthiş ve eğlenceli bir kalabalık ve çok renkli dükkanlarıyla zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Bu adayı gece ve gündüz olarak ikiye ayırmak istiyorum;

mykonos sokaklar mikonos

Gündüz Mikanos

Mikanos’ta gündüzleri çok büyük bir kalabalık göremezsiniz, çünkü çeşitli adalardan ve özellikle başkent Atina’dan yoğunlukla geceleri gençler gelip adayı dolduruyorlar, gündüzleri ise adada bulunan insanlar adanın güneyindeki beachlere akın ediyorlar. Bu beachlerden en ünlü iki tanesi “Super Paradise Beach” ve “Paradise Beach” özellikle Super Paradise Beach daha çok tercih ediliyor, bünyesinde barındırdığı çıplaklar plajındaki eşcinseller ve anadan doğma çıplak gezen insanlar turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.

Bu plajlara girişte belli bir ücret ödeniyor ve ilk içki bu ücrete dahil oluyor. İster şezlonglarda dilediğinizce güneşlenebilir ister bar-bistro da içkinizi yudumlayıp müziğe kendinizi bırakabilirsiniz. Bu iki kulüpte de konsept birebir aynı, çeşitli dansçı kızlar, animasyonlar ve gösteriler ardı ardına yapılıyor.Zaten bu kulüplerde gününüzün tamamı değerleniyor ve herhangi başka bir imkanı olmayan Mikanos’ta gündüzünüzü tamamlamış oluyorsunuz.

Gece Mikanos

İşte geldik ünlü gecelere, sizlere tavsiyem, adaya ayak bastığınızda , sahilde sola doğru yürüyüp sahilin devamındaki balıkçıları – tavernaları ziyaret etmeniz. Burada envayi çeşit deniz ürününü çok uygun fiyatlara yiyebilirsiniz, fakat oldukça kalabalık olan bu balıkçılarda biraz sıra beklemeniz gerekebilir. Deniz mahsüllerinizi yedikten sonra, orada yaşayan Yunan arkadaşlarımın tavsiyelerine göre test ettiğim mekanlara sizleri yönlendirerek devam edeceğim.

tavernalar

Balıkçılar

Gece hareketlenmeden önce, ilk içkilerinizi Little Venice ‘de bulunan Scarpa ismindeki pre-club tabir edilen deniz kenarındaki muhteşem mekanda değerlendirebilirsiniz.

scarpa

Scarpa

Burada deniz kenarında bir çok bar mevcut, onları tek tek deneyip hoşunuza giden birinde vakit geçirebilirsiniz.

scarpa

Scarpa

Daha sonra gece iyice hareketlenmeye başladığında, (saat 11 sularında) adanın en renkli mekanlarından biri olan İskandinav (Scandinavian) adındaki bar-disco-bistro üçlemesini bir arada barındıran efsanevi mekana gitmenizi öneririm. Burası dediğim gibi üç bölümden oluşuyor, en renkli kısmı üst kattaki disco bölümü. Burada insanları barların ve masaların üzerinde gece boyu dans ederken görebilirsiniz. Girişte bir içki ücreti ödüyorsunuz, sonrası size kalmış.

scandinavian mykonos

Scandinavian’ı da bitirdikten sonra Semeli adındaki, biraz daha elit, ama en az Scandinavian kadar eğlenceli bir mekanda devam ettirebilirsiniz. İki mekan da international şarkılar çalıyorlar, yani yabancılık çekmeyeceksiniz, tamamen turistik olan bu barlarda ve discolarda herkesin zevkine göre müzikler çalıyor.
Size tavsiye ettiğim bu programa uyarsanız oldukça muhteşem bir gün ve gece geçirebilirsiniz. Bizzat test edilmiş ve onaylanmıştır.

Fakat ufak bir uyarı, geceleri Super Paradise veya Paradise kulüplerine gitmenizi çok önermiyorum, gelen kişi kalitesi oldukça düşük oluyor ve çokça kavga görülüyor.

Bir diğer önemli tüyo ise, Cavo Paradiso isimli kulüp dünyanın en ünlü kulüpleri arasında, mutlaka programı kontrol edin eğer ünlü bir DJ çıkıyor ise çok muhteşem gece partileri olabiliyor, benim şansıma herhangi bir ünlü gelmemişti, girişler 50€ fakat eğlence garantili…

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin