Gezelim Bilelim

Cote d’Azur Gezilecek Yerler Rehberi

 

2017 Nisan ayında en sonunda adını hep sosyetik ünlüler ile andığımız, belki de küçüklükten beri en çok gitmek istediğimiz yerlerden biri olan Fransa’nın Cote d’Azur bölgesi yani Fransız Rivierası’ndaydık.

Aylar öncesinden aldığımız ve sabırsızlıkla beklediğimiz Marsilya uçuşumuz ile Güney Fransa’ya ayağımızı bastık. Marsilya başlangıç ve yine Marsilya bitişli tamamladığımız 8 günlük Fransız Rivierası gezimizi sizler için tüm önemli noktalar ve şehirler arası transfer ipuçlarıyla anlatacağız.

Cote d’Azur Görülmesi Gereken Şehirler

Cote d’Azur’u aslında doğu ve batı olarak ikiye ayırabiliriz. Asıl görülmesi gereken bölgeler bana kalırsa doğu tarafında yer alıyor. Bu sebeple Nice‘i konaklama noktası olarak belirleyip, buradan diğer şehirlere gidip gelmek daha mantıklı olacaktır.

Gezilecek noktalar ve gezmek için yeterli gün sayısını aşağıda belirttim. Emin olun bu süreler size fazlasıyla yeterli olacaktır. Tabiki eğer cafelerde ve restoranlarda uzun uzun oturmayı seviyorsanız bu süreleri uzatmanız gerekebilir. Detayları için şehir rehberlerimize göz atmanızı tavsiye ederim.

Nice Gezilecek Yerler (2 gün yeterli)

Marsilya Gezilecek Yerler (2 gün yeterli)

Monaco Gezilecek Yerler (Yarım gün yeterli)

Antibes Gezilecek Yerler (Yarım gün yeterli)

Eze Gezilecek Yerler (Yarım gün yeterli)

Saint Paul de Vence Gezilecek Yerler (Yarım gün yeterli)

Cannes Gezilecek Yerler (1 gün yeterli)

Şehirlere kolay ulaşabilmeniz için hazırladığımız çok detaylı Cote d’Azur Şehirlerarası Ulaşım Rehberi‘ne bir göz atabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,