Gezelim Bilelim

Balayında Gidilecek Vizesiz Tatil Yerleri

Balayında Gidilecek Vizesiz Tatil Yerleri


Türkiye’de vizeye başvuran her beş kişiden birinin sebepli/sebepsiz reddedildiğini biliyor musunuz? Bu sebeple vize almak konusunda yaşanan sıkıntılar, evrak toplama sürecindeki vakit kayıplarını ve en önemlisi de yok yere verilen vize ücretlerini bu süreçleri yaşamış olanlar mutlaka biliyorlardır. Bu sebeple vizesiz tatil herkesin başlıca isteklerinden biri.Son günlerde vizelerin kaldırabileceği konuşulsa da bazılarımızın bu konuda pek ümitli olduğu söylenemez. Yine de her şeye rağmen gerçek bir gezgin vizeyi dert etmez, ne yapar eder; dağ taş, gece gündüz demez gezer.

Yurtdışı turu seçenekleri arasında yüzlerce vizesiz tatil yeri bulunuyor. Bunlar arasında son günlerde Karadağ’ın şirin kenti Budva, Uzakdoğu ülkeleri ve Yunan Adaları bulunuyor. Yunan Adaları’na cruise turları ile gitmek istediğinizde kapı vizesi bedeli adı altında cüzi bir miktar ödeyerek, adalarda vizeniz olmadan dolaşabiliyorsunuz. Balayı tatilinizin kusursuz geçmesi, vize evrakları ve stresi peşinde koşmadan rüya gibi bir tatil yapmak isterseniz vizesiz tatil yerlerini araştırdık. Sırbistan, Ukrayna dışında hem deniz, kum, güneş tatili hem de kültür turu yapabileceğiniz işte o yerler:

thailand

Tayland

Siz de balayı turları arasında ekonomik bir tatil arayanlardansanız Tayland size göre! Bangkok, Pattaya ve Phuket’te harika bir balayı yapabilir ve eğlencenin, alışverişin, denizin tadını çıkarabilirsiniz.

brasil

Brezilya

Hazır balayı gibi tatlı ve uzun bir kaçamak bulmuşken, dünyanın en renkli, en doğal, en canlı ve eğlenceli yeri Brezilya’ya gidebilirsiniz. Güney Amerika sahillerinde yüzmenin ve eğlenmenin tadı bir başka!

Karadağ (Budva ve Kotor)

Son yılların popüler tatil yerleri arasında olan Karadağ bölgesi özellikle Budva ve Montenegro sahilleriyle oldukça ideal bir balayı tatili sunuyor. Detaylı bilgileri Karadağ Rehberimizde bulabilirsiniz…

Güney Afrika

Eğer macera dolu, safari turlarının olduğu, el değmemiş sahillerde yüzme keyfini çıkaracağınız bir balayı tatili hayal ediyorsanız, Güney Afrika sahillerinden daha iyi bir seçenek olamaz. Ilıman iklimi, okyanusa hakim şehir manzaraları, ucu bucağı olmayan sahilleri, hayvanat bahçeleri ve daha birçok özelliğiyle Güney Afrika balayı için güzel bir yer.

Kıbrıs

Ülkemize yakın olması ve vizesiz olması nedeniyle Kıbrıs da tercih edebileceğiniz yerler arasında. Hatta bir pasaportunuz bile olmasına gerek yok, direkt olarak nüfus cüzdanınızla giriş yapabiliyorsunuz. Öyle ki, yüzlerce lüks otel de bölgeyi cazibe merkezi haline getirmiş durumda. En önemli bölgeleri ise Mağosa ve Girne.

maldives

Maldivler

Ve tabi ki balayı deyince akla gelen ilk yerlerden biri de Maldivler oluyor. Her ne kadar yüksek bir bütçe gerektirse de, balayınız ilk ve son kez özel olacağından Maldivler de balayı yerleri arasında en güzel tatil bölgelerinden biri oluyor. Aslında baktığınızda Maldivler’e sadece uçak ücreti pahalı bir bütçe gerektiriyor. Bunun dışında hayat asya kıtasında oldukça uygun.

Seçim tamamen size kalmış, eğer bir yerden başlamak istiyorsanız, Kıbrıs ve takiben Karadağ sizler için çok uygun bir tercih olacak ve bütçenizi de çok zorlamayacaktır. Şimdiden iyi tatiller…

 

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin