Gezelim Bilelim

Dünya’nın En Ucuz Şehirleri Listesi 2017

GezelimBilelim.Com Dünyanın En Ucuz Şehirleri Listesi

Geziye mi çıkmak istiyorsunuz ? Paranız mı yok ? İşte gittiğinizde kesenizi zorlamayacak en ucuz dünya şehirleri ! Unutmayın eğer gitmeyi düşünüyorsanız, şehirlerdeki tehlikelerle ilgili önlemlerinizi önceden almanızı tavsiye ederim.

mumbai

1. Mumbai


Hindistan ilk sırayı kimseye kaptırmamış,
Eskiden 7 ayrı adadan oluşan bu bölge ingilizlerin aralara toprak dökerek birleştirmesiyle şehir halini almış.Toplam 25 TL’ye adadaki tüm gezilecek yerleri gezebilirsiniz. Fakat dikkatli olun şehirdeki koku ve düzensizlik sizi zorlayabilir!

karaçi

2. Karaçi (Karachi)

Pakistan’ın deniz kenarına kurulmuş liman ve ticaret kenti. Oldukça egzotik olan bu şehrin 18 Milyonluk bir nufusu mevcut.Hava sıcaklığı ortalama her mevsim 35 derece civarında. Özellikle tekstil oldukça ucuz, Ülkemizde 500 – 600 TL’den aşağıya alamayacağız ürünleri buradan 20$’a alabilirsiniz!

yeni delhi

3. Yeni Delhi (New Delhi)

3. Sırada yine bir Hindistan Şehri var. Yeni Delhi’de ortalama aylık gelir 150-200 dolar arasında. Taksi fiyatları günlük 15-20 $ arasında değişiyor.Hint şehirlerinin çoğunda olduğu gibi burada da yoğun bir koku mevcut.

şam

4. Şam (Damascus)

Komşumuz Suriye’nin başkenti Şam’da ilk 5’te yerini alıyor. Sokakların Hindistan’ın aksine buram buram yasemin koktuğu (Muhtemelen iç savaştan sonra barut kokuyordur), savaş öncesi yaşanılabilir şehirlerden biri.

katmandu

5. Katmandu (Kathmandu)

Nepal’in başkenti Katmandu listemizde 5. sırayı alıyor. Sokaklarında kedi köpekten çok maymun gördüğünüzde şaşırmamanız gereken 150 dolara ev, 2 dolara sinema ve 0.8 dolara yemek bulabileceğiniz yegane şehir !

cezayir

6. Cezayir (Algiers)

Ülke nüfusunun büyük bir kısmı işsiz olan ve petrol rezervleri oldukça fazla olan bir müslüman şehri 6. sıradaki yerini alıyor.

Bükreş

7. Bükreş (Bucharest)

Büyük mermer kaplı sokaklarıyla sizi karşılayan, Romanya’nın başkenti Bükreş. Gece hayatını bilenler için, çok klas bir gece kulübünde masayı donatmak ve istediğiniz bir şişe içeceği açmak 200 TL!

Panama City

8. Panama City

Yaşanılası Latin Amerika şehirlerinden biri olan Panama City, listemizin 8. sırasında yer alıyor. Fikir vermesi açısından ABD’de 7$ olan Big Mac Menu, burada 4.5$ !

Cidde

9. Cidde (Jeddah)

Kum fırtınaları, sel ve kertenkeleleriyle ünlü Suudi Arabistan’ın şehirlerinden biri olan Cidde, özellikle lüks ihtiyaçların ülkemize göre çok daha makul olduğu bir şehir.

Riyad

10. Riyad (Riyadh)

Benzinin litresinin yaklaşık 0,15 TL olduğu, karnınızı günde en fazla 15 TL’ye doyurabileceğiniz, alkol dışında herşeyin ucuz olduğu Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad listemizin son sırasında…

İyi gezmeler…

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin