Gezelim Bilelim

Cafe La Vie – Ankara

Kucuk Seyler

 

Evinizin sıcaklığında tatlı mı tatlı bir mekan mı arıyorsunuz? Yediğiniz, içtiğiniz lezzetlerin kalorilerini merak mı ediyorsunuz? Ozaman “Sağlık Temelli Lezzet” sloganıyla yola çıkan Cafe La Vie tam size göre. Cafe La Vie 2 seneyi aşkın mazisiyle sizlere sağlıklı ve lezzetli besinleri retro bir atmosferde sunuyor, gelin beraber inceleyelim.Mekan Güvenlik Caddesi’ni kesen Kuveyt Caddesi’nden Şili Meydanı’na çıkarken sağ tarafta yer alıyor. Girişte ilk göze çarpan ufak bahçesindeki banklar ve masalar. Yaz mevsimi için köpeğinizi de alıp rahatlıkla kahvenizi yudumlayabileceğiniz serin bir ortam. İçeri girer girmez cafe sahibi ve çalışanların güleryüzü ve ilgisi sizi mutlu etmeye yetecek.

 

Bizim tercihimiz günün ilk öğünü olan kahvaltı için mekanı ziyaret etmekti. Merak edenler için geniş kahvaltı adı altında sunulan kahvaltının toplam kalori değeri 819 tabi ekmek dahil değil.

Taze, temiz ve sağlıklı ürünler geldi önümüze. Kahvaltımızın resmini sizlerle paylaşmak isterim.

 

Kahvaltı

 

Geniş ve sağlıklı bir menüye sahip Cafe La Vie. Genel olarak bakacak olursak, kahvaltı, sandviç çeşitleri, ızgara çeşitleri, salatalar, tatlılar, soğuk-sıcak içecekler menüyü oluşturuyor. Bunun dışında güne özel seçenekler de müşterilere sunuluyor.

 

Genel ambiyansa bakacak olursak İstanbul’da fazlaca bulunan fakat Ankara’da pek rastlamadığım bir konsepte sahip Cafe La Vie. Hani Amerikan filmlerinde insanların işlerine gitmeden önce veya işten çıktıktan sonra bir bardak kahve içmek ve atıştırmak için uğradıkları cafeler olur ya, işte bu mekan tam olarak bu açıklamaya uyuyor. Masa ve bistro olmak üzere oturma seçenekleriniz mevcut. Fakat mekanın adı üstünde butik cafe olmasından ötürü önceden gelmeyi planlıyorsanız rezervasyon yaptırmanızı öneririm, oldukça kalabalık olabiliyor. Fiyatlara gelecek olursak orta halli diyebilirim.

 


Sonuç olarak, sessiz, sakin, belki ders çalışmak, belki kitap okumak, belkide sevgilinizle romantik anlar yaşamak istiyorsanız ve bunu da kasılmadan huzurlu bir ortamda yapmak istiyorsanız, Cafe La Vie tam size göre.

 

Puanlama

Ambiyans   : yildizyildizyildizyildizyildiz

Yeme-İçme : yildizyildizyildizyildizyildiz

Servis         : yildizyildizyildizyildizyildiz

Konum        : yildizyildizyildizyildizyokyildiz

 

{gallery}galeri-kucukseyler{/gallery}


Adres


Kuveyt Caddesi 7/A  Aş. Ayrancı, Ankara

Telefon: 0312 468 78 70

 

kucukseyler

 

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir