Gezelim Bilelim

Türkiye’deki En İyi Termal Oteller

Osmanlı Dönemi’nden bu yana yer altı kaynaklarından zengin olan cennet ülkemizde sıcaklığı 20 – 180 derece arasında değişen bir çok yer altı suyu kaynağı bulunmaktadır. Padişahların bile seyahatleri sırasında mutlaka uğradıkları bir çok tarihi kaynak şimdilerde otele dönüşüp, müşterilerine lüks ve rahat bir kaplıca keyfi yaşatmak üzere her türlü olanağa sahip olmuşlardır.

Sizler için incelediğimiz bu kaplıcaların değerlendirmeleri, hijyen, olanak, dekorasyon, ambiyans, ulaşım gibi bir çok önemli faktör göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bilimsel araştırmalar yapma şansımız olmadığı için hangisinin daha şifalı olduğunu söylemek gibi bir şansımız malesef ki yok, fakat sizleri rahat ettirebilmek adına GezelimBilelim Türkiye’nin en iyi termal otellerini sizler için inceledi.

Çam Thermal Resort Spa Hotel


4 Ayrı kaynaktan çıkan sulardan faydalanan bu kaplıca bir çok farklı mineral barındıran şifalı sulara sahiptir. 256 odaya sahip otel de 4 adet kral dairesi ve 4500 m2 spa alanı mevcut ve içerisinde profosyonel olarak spa hizmetleri vermekte. 2 adet kapalı havuzu mevcuttur. Ankara’nın yaklaşık 75km uzağında, özellikle haftasonları başkentliler tarafından yoğun rağbet görmektedir.

Oruçoğlu Termal Resort Otel

oruçoğlu termal

330 oda ve 800 yatağa sahip olan Oruçoğlu Termal Otel, 4 yıldıza sahiptir. Tüm odalarına özel kaynak suyu ulaşmaktadır, ve bu suyun ortalama doğal sıcaklığı 50 derecedir. 26 adet özel kaplıca odasına , 1 adet açık havuz ve 3 adet kapalı termal havuza sahiptir. Otelin fizik tedavi ekibi bulunmakta olup, her türlü masaj hizmeti de burada sağlanmaktadır. Otel Kütahya yolu 14.km’de yer alır.

İkbal Termal Otel

ikbal termal otel

Daha çok kamp dönemindeki futbol takımlarının rağbet gösterdiği 5 yıldızlı İkbal Termal Otel , 36 Derecelik termal mineralli suya sahiptir. 1 adet açık ve 2 adet kapalı termal havuza sahip olan İkbal Termal Otel’de 10 adet özel kaplıca odası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ek olarak 2 adet hamam ve 4 adet sauna da müşterilerin hizmetine sunılmaktadır. Spor aktiviteleri için ise fitness salonu ve 2 adet futbol sahası bulunmaktadır. Otel Afyon-İzmir karayolu 9.km’de bulunmaktadır.

Kervansaray Termal Otel

kervansaray termal otel

Kervansaray Termal Otel 211 oda ve 435 yatak kapasiteli olup 5 Yıldıza sahiptir. 2 termal 1 adet normal havuza sahip, termal suyunun derecesi yaklaşık 45 derecedir. Ayrıca Türk hamamı ve profesyönel masaj ekibi otelde hizmet vermektedir. Kaplıca bölümü erkek – kadın ayrı ayrı olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. Otel Bursa’da yer almaktadır.

Shearton Çeşme

shearton cesme

373 oda ve 950 yatağa sahip Shearton Çeşme 5 yıldızlı olup, hem yazın hem kışın tatil olanağı sağlamaktadır. Daha önce Turban Otel olarak bilinen otel daha sonra komple yıkılıp Shearton olarak yükselmiştir. 2 kapalı ve 1 adet açık termal havuzu saunası ve Türk hamamı, ayrıca fin hamamı ve güzellik merkezi de bulunmaktadır. Özel kaplıca odaları Shearton Çeşme’de de hizmet vermektedir. Otel bünyesinde profesyönel masaj ekibi bulunmaktadır. Hem yazın hem kışın lüks bir tatil geçirebilirsiniz. Otel İzmir Çeşme’ye 6km’lik bir mesafededir.

Yoncalı Tütav Termal Otel ve Kür Merkezi

yoncalı termal otel

4 Yıldızlı Otel bünyesinde 73 oda ve tüm odalarda termal sulu küvetler mevcut. Ayrıca 7 adet özel kaplıca odası, ve 2 kapalı termal havuzu bulunmaktadır. Profesyönel sağlık ekibi ve doktor kontrolünde gerçekleşen seanslar yapılmaktadır. Fitness merkezi , masaj hizmeti, Türk Hamamı ve sauna hizmetleri verilmektedir. Kütahya’nın Yoncalı İlçesi’nde yer almaktadır.

Yalova Termal Otel

yalova termal otel

202 yatak kapasitesine sahip Yalova Termal Otel Dev bir orman arazisinin içersine kurulmuş olan tesisin tarihi Roma ve Bizans’a dayanmaktadır. Burada çok kıymetli Valide Banyosu, Kurşunlu Banyosu, Köylü Hamamı ve Sultan Banyosu gibi tarihi banyolar yer almaktadır. Suyun sıcaklığı diğer kaplıcalara oranla daha yüksektir ve yaklaşık 62 derecedir. 1 adet açık yüzme havuzu ve sauna – hamam olanaklarına sahiptir. Otel Yalova’da yer almaktadır.

Çekirge Gönlüferah Otel

çekirge gönlüferah otel

Diğerlerine göre daha butik hizmet veren 3 yıldızlı olan otel 70 oda, 140 yatak kapasitesine sahiptir. Konsept olarak da diğerlerinden farklı olan otelde Türk hamamı tarzında özel termal havuzlar bulunmaktadır. Bursa’nın Çekirge Semti’nde yer almaktadır.

Gönen Termal Turizm Merkezi

gönen termal otel

Harika bir konumda, Gönen Çayı’nın tam yanında bulunan, 57 oda ve 118 yataklı Park Otel ,  57 oda ve 114 Yataklı Güneş Otel, 72 oda ve 156 Yataklı Yeşil Otel ve son olarak 42 oda 78 yataklı Derman Otel gibi 4 adet otel bünyesinde barından bir turizm cenneti Gönen Termal Turizm Merkezi.

Balçova Agamemnon Termal Otel

balçova termal

3 yıldıza sahip olan Balçova Termal Otel 204 oda ve 408 yatak kapasitesiyle olduça büyük bir hizmet kapasitesine sahiptir. 25 fizyoterapist 16 masaj görevlisi 124 hemşire ve 5 laboranttan oluşan dev bir sağlık personeline sahiptir. Özellikle yurtdışından gelen misafirler tarafından rağbey görmektedir. Su sıcaklıkları normalin çok üstüne 45-180 derecelere kadar çıkabiliyor. Otel Balçova’nın batısındaki Agamemnon Bölgesi’nde yer almaktadır.

Şimdiden iyi tatiller..

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin