Gezelim Bilelim

Kopenhag Gece Hayatı Gezilecek Mekanlar

kopenhag gece hayatı

KOPENHAG GECE HAYATI (BARLAR , PUBLAR, PRE_CLUBLAR)

Kopenhag gece hayatı gerçekten oldukça hareketli özellikle de hiç beklemediğim bir şekilde hafta içi de hareketli. Gelelim mekan tavsiyelerine:

Penthouse Copenhagen

Girişi 50DKK olan konsept olarak lüx konsepte sahip, dünya pop müzikleri çalan, lüx dizayn edilmiş fakat genel yaş ortalamasının düşük olduğu bir kulüp. Açıkcası ben sadece 1 saat kaldım, hoşuma gitmedi.

Jolene

Jolene retro tarzda dizayn edilmiş, ufak bir disko topu eşliğinde gençlerin dans ettiği “Meatpacking” semtinde bulunan oldukça eğlenceli bir bar. İçki fiyatları Cin-Tonic: 50DKK , Bira 35DKK. Güzel vakit geçirmek için gece saat 4 sularına kadar devam eden bir mekan.

Bakken

Jolene ile birebir aynı konsept, zaten bir mekandan çıkan diğerine giriyor, mekanlar arasında müşteri alışverişi oluyor. Çapraz olarak tam karşısında Jolene’nin. Fiyatlar ve gelen kitle birebir aynı. Ben Jolene’yi daha çok sevdim fakat Bakken daha kalabalık.

Şimdiye kadar saydığım mekanlar, internette de araştırdığınızda turistlerin en çok tercih ettiği mekanlar fakat, şimdiden sonra yazacaklarım yerel halkın gittiği ve beni daha çok eğlendiren ve daha uygun fiyatlı mekanlar.

Kopenhag’da Yerel Halkın Gittiği Gece Kulüpleri ve Barlar

Bu mekanların hemen hemen tamamı “Gothersgade” adı verilen büyük cadde ve sokaklarında yer alıyor.

Bir gecede 5 mekan değiştirmiş biri olarak hepsini test ettiğimi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Aloha Bar

Öncelikle konsept tam bir Miami konsepti, her yerde bambular, sanki tatil beldesine gelmiş havası veriyor. Fakat Buradaki barlar içinde en pahalısı burasıydı. Cin Tonik 70 DKK. Tam 12 dakika kaldım bu mekanda, içkimi içip çıktım. Kalabalık dışarılara kadar taşıyordu.

Wall Street Pub

Tam Aloha Bar’ın karşısında yer alan bu mekanda dizayn olarak çok bir enteresanlık yok fakat ucuz olduğu için oldukça kalabalık. Yaş ortalaması 16-20 burasının da yaş ortalaması oldukça düşük. Cin-Tonik Fiyatı 50 DKK

Müzikler yerel müzikler pek birşey anlamadım açıkcası.

LA Bar

Bu mekanlar içinde en çok LA BAR’ı sevdim ve bende en çok bu mekanda zaman geçirdim. Bu mekan iki katlı ve diğerlerine göre oldukça büyük. Fiyatlar da oldukça uygun, Cin Tonik 35DKK , Bira 25 DKK. Yaş ortalaması 20-35 arası değişiyor, müzikler de gayet güzel dünyaca ünlü bilinen şarkılar çalınıyor. Tanıdık tanımadık herkes birbiriyle dans ediyor.

The Moose Bar

Ortamı beğenmedim, herhangi birşey içmeden çıktım. Tavsiye etmiyorum.

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin