Gezelim Bilelim

Yunan Adaları Gemi Rehberi

yunan adaları turu

Siros (Syros) Adası Gezilecek Yerler Rehberi

Atina (Pire) Gezilecek Yerler Rehberi

Mikonos (Mykonos) Gezilecek Yerler Rehberi

Santorini Gezilecek Yerler Rehberi

Yunanistan’da kisa ve hesapli bir gezi yapmak istiyorsaniz sizlere ETS’nin gemi turlarini oneririm. Size sagladigi en iyi avantaj vize almak zorunda olmamaniz, ETS gunluk vize alimini yaptigi icin ucak yolculugu gibi vize almak ve vizeyi beklemek durumunda kalmıyorsunuz. Gemimizin adı Agean Paradise’tı, 3 yıldız klasmanında bir gemi. Gemi biraz eski ve özellikle Antalya’da 5 yıldızlı otellere alışmış kişiler için biraz yetersiz. Ama ilk kez gemi yolculuğu yapacak kişiler için iyi bir başlangıç diyebilirim. Geminin mürettebatında her devletten insan mevcut. Zaten son gün yapacakları dev gösteride tüm mürettebatla ilgili milliyet bilgisi de veriyorlar.

ets tur gemi

Bizim gemimizin haraket yeri Çesme idi. Saat 14:00 gibi kalkan gemi icin bavullarinizi saat 9:00 – 09:30 arasinda gemiye teslim alıyorlar ve siz gemiye bindiğinizde bavullarınız odalarınıza yönlendirilmiş oluyor. Bu da size geminin haraket zamanina kadar Cesme Marina’da rahat gezme şansı veriyor.
Cesme Marina’da guzel kahvaltı edilebilecek yer olarak “Tuzu Biberi”yi tavsiye ederim. Kahvaltılıkları hem taze ve hem de lezzetli, porsiyonları da oldukça bol.
Kahvaltınızı ettikten sonra, gemiye girişte Free Shop mevcut, buradan alışveriş yapabiliyorsunuz; fakat gemiye her hangi bir içki alınmıyor. Geminin içerisinde de Free Shop mevcut; fakat gemiden de aldığınız içkileri tur sonunda size teslim ediyorlar, yani gemiye binmeden free shop’tan alırım gemide doyasıya içerim derseniz yanılırsınız çünkü hepsine el koyuyorlar. Fakat size şöyle bir tavsiye verebilirim, Limandaki free shop’tan aldığınız içecek ve yiyeceklerinizi sırt çantanızda gemiye sokabilirsiniz, sırt çantalarını kontrol etmiyorlar.

etstur gemisi yunan adaları

Gemiye binerken pasaportlariniz teslim alınıp sizlere tüm tur süresince yaninizda bulunması gereken beyaz plastik kartlar teslim ediliyor. Tur süresince bu kartları ile gemiden adalara giriş ve gemiden adaya biniş için kullacaksiniz o sebeple sizlere pasaport yerine verilen bu kartları kaybetmememiz gerekiyor. Bir nevi pasaport yerine geçiyor.

Gemiye binderken size her gün için 2 sıcak içecek, 2 alkolsüz ve 2 alkollü içecek kuponu verecekler. Bu kuponları mutlaka üzerinde yazan günde kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde kuponları kullanmanıza izin vermiyorlar. Kahvaltılarda çay ve kahve sınırsız. Gemide küçük bir de casino yer alıyor, fakat bu konuda uzmansanız oldukça yetersiz kalacaktır. Gemide eğlence oldukça yeterli, gün boyu animsyonlar, canlı müzikler ve dans gösterileri oluyor. Bunları size her gün gazete gibi odanızın altından attıkları broşürlerde görebiliyorsunuz. Geminin bir adet discosu mevcut ama hiç açılmadı sürekli kapalıydı.
Geminin yemek çeşidi çok fazla değildi fakat, olan yemekler gayet lezzetliydi. Geminin alacart restaurantları mevcut fakat ücretli olduğu için biz kullanma gereği duymadık.

Cruise’da Oda Seçimi

ets tur iç oda

Ben özellikle oda seçiminde oldukça şüpheliydim, çünkü uygun fiyatlı olmasından dolayı iç ve penceresiz bir kamara seçmiştim. Size rahatlıkla söyleyebilirim ki, en kötü oda sınıfında olan bu kamara bile oldukça iyiydi, zaten yatmadan yatmaya girdiğiniz için ve gününüzün çoğunu güvertede veya restaurantlarda, aynı zamanda başka adalarda geçirdiğiniz için odaya hiç girmiyorsunuz. Gönül rahatlığıyla iç kabinleri seçebilirisiniz.

Eğer deniz tutması problemi yaşayacağınızı düşünüyorsanız, önceden yanınıza eczaneden ucuza edinebileceğiniz haplardan alabilirsiniz, ama emin olun gemide sarsıldığınızı veya denizde olduğunuzu anlamıyorsunuz.

Şimdi sizlere gezmiş olduğumuz adalar ile ilgili bilgiler vererek devam etmek istiyorum, şimdiden iyi eğlenceler…

Siros (Syros) Adası Gezilecek Yerler Rehberi

Atina (Pire) Gezilecek Yerler Rehberi

Mikonos (Mykonos) Gezilecek Yerler Rehberi

Santorini Gezilecek Yerler Rehberi

 

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin