Gezelim Bilelim

Macaron d’Antoinette – Ankara

Macaron d'Antoinette

 

Sarı, yeşil, pembe, beyaz… Cam vitrinin ardından size gülümseyip damağınızı kaşındıran macaronlar… Ankara’da macaronun tek adresi, Macaron d’Antoinette. Gelin beraber inceleyelim.Çıtır kurabiyesi dişlerinizin arasında kırılıp yumuşacık kreması damağınıza yayılıverince siz de bu küçük lezzet toplarının tutkunu olursunuz.

Dövülmüş bademli gevrek kurabiyesi arasına uzanmış aromalı kremalarıyla macaronların keyif dolu dünyasında yaşar, bu lezzet dolu saniyelerin hiç bitmemesini dilersiniz. Hazırlanması kolay gibi görünen ancak; hamurun kıvamından pişirme yöntemlerine, şekillendirilmelerine kadar çok hassas işlemlerden geçen bu lezzet harikalarının anavatanı Fransadır. Ağızda dağılan bademin benzersiz tadını, Türk damak tadının özgün lezzetleri ile birleştirilerek muhteşem Fransız lezzeti Macaron’u bizlerle buluşturan Macarons d’antoniette özel ambalajlarında rengarenk görüntüsüyle şık seçenekler sunuyor.

 

Macaron Bahçe

 

Hiç gittiniz mi bilmiyorum ama eğer gitmediyseniz gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Kapıdan içeri girdiğinizde sıcacık bir hoşgeldiniz ile Mete karşılayacak sizi(Çarşambaları Hariç), benden selam söyleyebilirsiniz. Mekan hem sevimli hem de şık dekorasyonuyla karşılıyor bizi. Mekanın ufak oluşu ayrı bir samimiyet katıyor. Çalışanların  güleryüzü ve müşterilere olan yaklaşımları, işletmenin hizmet anlayışı mekanın kalitesini ortaya koyuyor. Macaronların dışında tatlılar ve pasta çeşitleriyle zengin bir menü gözler önüne seriliyor. Hepside çok lezzetli ve taze. Bütün tatlılar günlük üretiliyor. Aslında macaronlar 3 gün tazeliğini koruyabiliyor fakat işletme her gün taze ürünleri bizlere sunmayı tercih ediyor.

macaron,macaron's d'antoinette,turan emeksiz,pasta

Macaronlar çok lezzetli evet. Ama dikkat çekmek istediğim bir başka nokta var ki o da bağımlılık derecesinde alışkanlık yapan, acaba eve de alıp her gün demlesem dedirten “Ronefeldt çayı”… Çay Ankara’da sadece 2 yerde var, biri burada, diğeri de Kentpark Arkadaş Kitapevi içindeki cafede. Ronefeldt’in genel olarak bütün çeşitleri güzel zaten “Kralların Çayı” olarak belirlemiş sloganını. Fakat asıl tavsiye edeceğim “Chill out with herbs” isimli çay. Hafif portakal tadında meyve bahçesine düşmüş gibi ferahlık veren bir lezzet. Evet itiraf ediyorum bende bağımlılık yaptı. Normal çayı beğenmez içemez oldum ki aromalı çaylara düşkün biri olmamama rağmen. O muhteşem tatlılar da yanında bir güzel gidiyor ki anlatamam

 

macaron,macarons d'antoinette,pasta,makaron,turan emeksiz


 

Mekanın sahibi Bora Bey, aynı zamanda SushiCo’nun da sahibi. Kendisinine burdan teşekkürü bir borç biliyorum Ankara’ya böyle modern bir mekan kazandırdığı ve gerçek macaronla bizleri tanıştırdığı için.

Macarons d’Antoinette aynı zamanda özel günlerinize özel pastalar ve siparişler de alabiliyor. İstediğiniz bir pasta veya kek varsa, ister anlatın ister resmini getirin, emin olun ki anlattığınızdan çok daha güzelini yapacaklar.

Artık düğünlerde,nişanlarda ve yeni doğum kutlamalarında, yeni trend, nikah şekerleri ve hediye şekerler yerine macaron vermek, Macarons d’antoinette bu eksiği de tamamlıyor, beraber inceleyelim…

 

macaron,makaron,macaron d'antoinette,turan emeksiz,pasta

 

Evlere serviste mevcut( evlere serviste saat 19:30’dan sonraki %50 indirim uygulanmıyor), mekanın tek handikapı hafta içi 21.00 , cuma-cumartesi 22.00 gibi erken saatlerde kapanıyor olması.

Unutulmaması gereken bir diğer nokta da, saat 19:30’dan sonra, ertesi güne tap taze ürünler çıkarabilmek adına tüm ürünlerde %50 indirim yapıyorlar (paket serviste geçerli değil).

En iyisi ben daha fazla anlatmayayım siz kendiniz gidip deneyin. Şimdiden afiyet olsun…

 

Puanlama

Ambiyans    : yildizyildizyildizyildizyildiz

Yeme-İçme : yildizyildizyildizyildizyildiz

Servis         : yildizyildizyildizyildizyildiz

Konum        : yildizyildizyildizyildizyildiz

 

{gallery}galeri-makaron{/gallery}

Adres


Turan Emeksiz Sokak No:7/24, Gaziosmanpaşa

 

Telefon: 0312 467 30 50

 

macaron

 

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin