Gezelim Bilelim

Malta Ulaşım Rehberi

Malta ufacık bir ada olmasına rağmen gezilecek yerler arası oldukça uzak. Bu sebeple ya paranıza kıyıp taksiye binecek ya da otobüs tercih edeceksiniz. Metro ya da tren gibi bir altyapı malesef yok.

Otobüs tercih edecekler için detay detay tüm önemli noktalara ulaşımı yazmaya çalıştım, umarım işinize yarar

 

Valletta’dan Sliema’ya nasıl gidilir? / Sliema’dan Valetta’ya nasıl gidilir?

30 Dakikada bir kalkan 15 21 No’lu otobüsler ile 15 Dakikada ulabilirsiniz.

Alternatif olarak, daha zevkli bir seçenek, feribotlar vasıtasıyla yine 15-20 dakikada karşılıklı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sliema’dan Rabat’a Nasıl Gidilir?

Ferries 5 No’lu duraktan ya da Chatlet Durağından kalkan 202 No’lu otobüsle yaklaşık 1 saat süren bir yolculuklar L-Mdina , Rabat 1 , 2 ya da 3 duraklarında inip hedef noktanıza ulaşabilirsiniz.

Sliema’dan Marksaxlokk’a Nasıl Gidilir?

Sliema’dan direkt otobüs olmadığı için önce Valletta’ya gitmek durumundasınız, Valletta’ya gittikten sonra, Otogar’a ulaşıp buradaki A6 no’lu perondan 81 ya da 85 No’lu otobüslere binerek 1 saat gibi bir sürede Marsaxlokk’a ulaşabilirsiniz.

Valletta’dan Maksaxlokk’a Nasıl Gidilir?

Valletta Otogar’a ulaşıp buradaki A6 no’lu perondan 81 ya da 85 No’lu otobüslere binerek 1 saat gibi bir sürede Marsaxlokk’a ulaşabilirsiniz.

Sliema’dan Cirkewwa’ya Nasıl Gidilir? (Gozo Feribotuna Gitmek için)

Yine Ferries 5 ya da Chatlet duraklarından kalkan 222 No’lu otobüse binerek, Cirkewa Alight durağında inebilirsiniz. Yolculuk Yaklaşık 1.5 saat sürüyor. Eğer Merkezini gezmek isterseniz Musa durağında inip limana kadar gezerek gidebilirsiniz.

Sliema’dan Popeye Köyü’ne nasıl gidilir?

222 No’lu otobüsten Snajjin durağında inip oradan 101 No’lu otobüse binerek Popeye Köyü’ne hatta Paradise Beach’e ulaşabilirsiniz. Aktarmadan sonraki yolculuk süresi 17 dk.

Valletta’dan Mdina’ya nasıl gidilir?

Valletta Otogarı’ndan C2 peronuna giderek buradan 5152 ya da 53 No’lu otobüslere binip yaklaşık 35 dk sürecek olan bir yolculuk sonrası Mdina’ya ulaşabilirsiniz. İneceğiniz durak L-Mdina

GOZO Adası için hazırladığımız Ulaşım Rehberi’ne ise burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir düşünce üzerine “Malta Ulaşım Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir