Gezelim Bilelim

Ukrayna Analizi

GezilecekYerler.Com Analiz: Ukrayna Para Arıyor?

 

Ukrayna ve Rusya arasında son dönemde yaşanan savaştan sonra Ukrayna birden bire Türk vatandaşlarına girişi kimlikli hale getirdi. Peki, eniştemiz bize niye öptü?

Bilindiği üzere Ukrayna’nın ordu gücü çok kısıtlı ve Rusya ile yaşanan savaşın ardından Kırım başta olmak üzere belli bölgelerini Rusya’ya kaptırdı. Bunun dışında ekonomisi çöktü ve çalışan hiç bir meslek grubuna ya parasını ödeyemedi ya da ödediklerine de aylık 100-200 dolar gibi komik rakamlar vermeye başladı. Haliyle başkent Kiev olmak üzere ülkenin çeşitli bölgelerinde protestolar yapıldı.

Ukrayna Parlamentosunda ise para konusunda acil çözümler arandı. Başta dost diye tabir ettikleri Türkiye ile vizesiz olan geçişleri kimlikle geçiş haline getirdiler. Böylece zaten belli oranda sürekli olarak ülkeye gelen Türkler, bu karar sayesinde 3-4 kat fazla ülkeye gelmeye başladılar. Zaten uçak seferlerinin artması bunun göstergesi. Fakat görünen o ki sadece bu yöntem ülkeye giren para girişini beklenilen düzeyde arttırmadı. 

Ukrayna parlamentosu şimdilerde ise başta İstanbul olmak üzere çok sayıda başkentten ülkeye daha fazla turisti çekmek için sex işçiliğinin yasal hale gelmesini ve Kiev gece hayatı sayesinde ülkeye döviz girişinin artacağını umuyorlar. Kararın ne zaman uygulanacağı bilinmiyor ama uygulanırsa ülkede farklı sorunlar olacağı kesin gibi görünmektedir.

Kaynak: GezilecekYerler.Com

Bu Yazıyı Paylaş: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir